Archiwum listopad 2016


Donito
Autor: miroooslav
21 listopada 2016, 14:31
Piękny futurystyczny kształt donito, świetne wykonanie wyciskacza do cytrusów skłoniło mnie do pokazania go na blogu. Stalowy, polerowany kształt pozwala na wyciśniecie soku bezpośrednio do szklanki.  I choć  cena troszkę z kosmosu... ,  ale za piękno trzeba płacić.
 
Moździerz wyglądem przypomina „surowy” kamień, jest nieoszlifowany zarówno od środka jak i od zewnątrz. Wraz z moździerzem w zestawie znajduje się dopasowany do niego tłuczek, który ma zeszlifowaną końcówkę co zapewnia jeszcze lepsze rozgniatanie przypraw.
 
cześniej używałam starej drewnianej stolnicy i już wiem, że do niej nie powrócę - znajdę jej nowe zastosowanie :) Silikonowa stolnica ma wiele zalet. Przede wszystkich cechują ją: rozmiar- można ją zwinąć i wszędzie się zmieści, nie przesuwa się po blacie, łatwo się myje- wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Jak widzicie ma same zalety, a żadnej wady w niej nie znalazłam. Na pewno będę ją wszystkim polecać :)  
 
Szklana butelka przeznaczona na wodę w zestawie z czterema szklankami. Wszystko wykonane ze szkła w 100% pozyskanego w wyniku recyclingu. Butelka zamykana hermetycznie za pomocą gumowo-plastikowego korka. Na środku butelki, jak i szklanek znajduje się wypukły rysunek kranu, a na dole po drugiej stronie napis Jamie Oliver.