Zabezpieczenie domu przed jesiennymi opadami...


Autor: miroooslav
Tagi: odwodnienia24   odwodnienia  
13 października 2015, 11:26

Miesiące kiedy zaczyna ulewnie kropić są przyczyną tworzenia się kałuż na obszarach przydomowych jak również w ogrodach. Ogromne ilości wody zakłócają przejście do wejścia domu a często podjazd do garażu. Żeby zapobiec problemowi skupiania się wody w okół posesji, fachowcy Odwodnienia24 K&K radzą instalacje schematu Odwodnienia z polimerobetonu, tworzącego się z korytek oraz studzienek.

Punkt 1
Odwodnienie liniowe najkorzystniej jest przeprowadzić przed zagospodarowaniem gruntu w okół budującego się budynku.
Paragraf 2
Planując kierunek korytek ich wymiary czyli długość i poziom wytrzymałości, planujemy wcześniej przebieg ścieżek, trasy dojazdowej oraz położenie ogrodu.
Punkt 3
Punktem trzy jest analiza stopnia nachylenia placu. W obszarach, gdzie będzie się grupować woda, powinno się związać kanały odpływowe wraz z przykrywającymi je kratkami.
Punkt 4
Odwodnienie - montaż
Przygotowanie placu, w którym zostanie położony układ odwodnienia. Dla tego wykonujemy w podłożu szczeliny, w jakich zostaną zainstalowane kanały odpływowe.
Punkt 5
Wkładamy kanały odpływowe na ławie betonowej o szerokości ok. 10 cm równocześnie urządzając spadek w ukształtowaniu terenu około 1% ( żeby bez przeszkód woda opadała). Dokładne betonowanie, a także jakość wykorzystywanego surowca, decyduje o nośności
Punkt 6
Skonstruowanie odwodnienia liniowego
Każdy z osobna szczegół układu odwodnienia montujemy w betonie. Najniższy element montuje się jako główny.
Paragraf 7
Kanały odpływowe według wszelkich kanonów scalają się pod gruntem z kanalizacją lub studnią.
Punkt 8
Ostatnim paragrafem jest konstrukcja kratek (rusztów). Najpopularniejsze w sklepie Odwodnienia24 są ruszty bez dodatkowych osłoń, gdyż jest to bezzwłoczny sposób pozbycia się skażeń nagromadzanych w odpływie.

Eksperci Odwodnienia24 K&K

Odwodnienia liniowe nie wymagają wielkiego wysiłku w montażu. Większość klientów sklepu Odwodnienia24 wskazuje je ze względu na ich trwałość. Użytkuje się je również w obszarach bardziej ruchliwych.

PCV jest mocnym materiałem, również jego wytrzymałość zastosowano przy produkcji odwodnienia liniowego.


Po układ odwodnień liniowych można się spodziewać skutecznej rękojmy budynków, domów przed przed skupiającymi się wodami opadowymi. Z odwodnień liniowych korzystają budowlańcy, architekci ogrodów, brukarze wszelkiego gatunku ośrodki sportowe.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz